Akce Family Pointu
Víte o zajímavé akci?

Pořádáte akci nebo o nějaké zajímavé víte a chcete se o ni podělit s ostatními?
Zašlete nám e-mailem Vaši pozvánku a my ji rádi zveřejníme.

familypoint@muhodonin.cz

Vítáme vás na stránkách kontaktního Family Pointu Hodonín, jehož služeb mohou rodiče s dětmi využívat od března 2014.

Kontaktní Family Point se nachází v přízemí budovy městského úřadu na Národní třídě v Hodoníně. K dispozici je zde plně vybavená místnost, která spíše než úřední kancelář připomíná dětský pokojíček se spoustou hraček, přebalovacím pultem, stolečkem s posezením, mikrovlnnou troubou či jídelní židličkou Rodiče zde najdou krátkodobé zázemí, kde mohou přebalit či nakrmit své dítě a společně si odpočinout, ať už při návštěvě centra města či při vyřizování svých náležitostí na městském úřadě.

Základní Family Point se poprvé otevřel veřejnosti v roce 2010. Později umožnil Odbor sociálních služeb Městského úřadu Hodonín ve spolupráci s Centrem pro rodinu a sociální péči v Brně zřízení kontatkního místa Family Point, druhého v Jihomoravském kraji. V dopoledních hodinách je zde tři dny v týdnu přítomna kontaktní pracovnice, která zájemcům, vyhledá informace o zajímavých akcích v Hodoníně a okolí a poskytne kontakty na místní poskytovatele sociálních služeb. K dispozici jsou zde rovněž informace týkající se podpory rodinného života v podobě kontaktů na mateřská centra, organizace zabývající se volnočasovými aktivitami dětí, vzděláváním, hlídáním dětí a dalších oblastí prorodinných služeb.

Nově od ledna 2016 funguje ve Family Pointu hlídání dětí. Služba je bezplatná, určena pro děti ve věku od 3 do 6 let, kapacita jsou 4 děti a doba hlídání jsou maximálně 2 hodiny. Rodič při předávání dítěte stvrzuje, že je seznámen s provozním řádem Family Pointu, že je dítě zdravé a nemá infekční chorobu. Zároveň obdrží potvrzení o návštěvě odboru, které u příslušné pracovnice úřadu nechá potvrdit. Pracovnice Family Pointu zajišťuje pro děti vhodný program a odpovídá za jejich bezpečnost.

 

Odbor sociálních věcí a školství
Městský úřad Hodonín